18.10.15

Arvuti ehitamine

Vastavalt tungivale sügisesele soovile asusime ehitama arvutit. Kahjuks ei usutud, et sellega saab lihtsalt hakkama kuni jõuame süsteemi paigalduseni. Lauarvuti ehitamise jätsime suuruse tõttu kõrvale ja valisime Raspberry PI. Selguski, et pistikuid peaaegu ei ole võimalik valesti panna ning elektriline osa sai mõne minutiga valmis. Toiteadapterina kasutasime Samsungi mobiili adapterit 5V ja voolutugevusega 0,8A (800mA). Seda on vähem kui soovitatakse aga hetkel paremat ei ole.
Kuna tunnis oli ainult üks monitor siis jäi mõnele mehele op süsteemi paigaldamine segaseks. Panen siia kirjelduse mida mina ja Oskar tegime.
1. Laadisin lauaarvutisse lehelt raspberrypi.org NOOBS täisversiooni laiendiga ZIP. Selgus, et ei teatud mis see ZIP on ja eriti mida selle failiga edasi teha.
2. Tuleb teada kuhu kausta konkreetses arvutis fail alla laeti ning lahti pakkida, milleks võib vanemas Windowsis vaja minna eraldi programmi.
3. Tuleb kõik lahtipakitud failid kopeerida SD kaardile. Kaart peab olema vähemalt 8GB ja klass10.
4. Kontrolli veel kord, et toide ei ole ühendatud ja klaviatuur, hiir ning HDMI monitor on ühendatud.
5. Kuna lülitit ei ole ühenda toide mikro USB pesasse.
6. Raspberry PI alustab laadimist ning saab valida omale sobiva op süsteemi.
7. Edasine on juba vastavalt kliendi soovile. Oli õpilasi kes ei soovinud Raspbiani vaid midagi muud katsetada...

Kuna meil on kasutada 3 Raspberry PI-d siis on vaja kaasa võtta mikro SD kaart ja teha omale sobiv op süsteem!

ABIPALVE!
Meil on 3 Raspberryt aga puudu on HDMI või DVI sisendiga monitore. Mida väiksemaid seda parem! Vaja oleks veel USB otsaga klaviatuure ja hiiri. Äkki vedeleb kasutult sahtlinurgas?

JA OLIGI ARVUTI VALMIS!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar